Produkt dnia
Krzesło do jogi szare
Krzesło do jogi szare
185,00 zł
szt.
Producenci
Cenniki do pobrania
Pomysły na prezent dla jogina 0

10 pomysłów na wyjątkowy prezent dla jogina

Co podarować osobie ćwiczącej jogę? Znajdziesz tutaj listę 10 możliwych prezentów. Może to być dla znajomego jogina lub dla siebie, kto zaczyna jogę lub uprawia jogę od lat. Joga to coś więcej niż aktywność fizyczna, to styl życia.  Jest tutaj to co jest rzeczywiście potrzebne i dobrej jakości.

 

czytaj całość »
Warianty psa na linach 0

pies na linach

Ćwicząc jogę czasem chcemy odpocząć i zrobić w trakcie praktyki jakąś pozycję bardziej pasywną, regenerującą. Taka jest adho mukha svanasana na linach. Mamy 5 wariantów psa z głową do dołu z wykorzystaniem lin do jogi.

czytaj całość »
Rozciąganie nóg na drabince 0

rozciąganie nóg na drabince

W ćwiczeniu jogi jest dużo rozciągania nóg. Mamy podstawową grupę pozycji - stojące, gdzie w wielu z nich nogi są rozciągane. Mamy rozciąganie nóg w leżeniu, mamy wygięcia do przodu i inne.

czytaj całość »
Wykorzystanie deseczki do jogi 0

deseczka do jogi

Mała podłużna deseczka do jogi jest wykonana z drewna. Z jednej strony jest podłużnie ścięta. Jest używana jako podpórka dla dłoni, stopy, łokci.

czytaj całość »
Wykorzystanie wałka do jogi 0

Wałek do jogi i jego wykorzystanie - pozycja

Wałek do jogi jest bardzo często wykorzystywanym przyrządem - dużo osób lubi pozycje leżące (;-).

Jedną z najbardziej ulubionych pozycji przez rzesze "joginów" jest supta-baddha-konasana, czyli złapany kąt.

Zapisz

czytaj całość »
Wykorzystanie ławki do jogi 0

most na ławce do jogi

Ławkę do jogi chyba najczęściej wykorzystujemy do wykonywania podpartej setu-bandha-sarvangasany - czyli budowania mostu. Jest to pozycja z grupy wygięć do tyłu. Na pierwszej ilustracji wariant na ławce i skrzynce- ręce rozluźnione.

czytaj całość »
Supta padangusthasana I z paskiem 0

supta padangusthasana z paskiem

Rozciąganie nóg w leżeniu na plecach najczęściej wykonuje się z paskiem do jogi. Mamy trzy warianty supta-padangusthasany I (w skrócie SpI). Na zdjęciach jest etap pierwszy - noga do tułowia w pionowej płaszczyźnie. Leżąc pasek kładziemy na stopę i ciągniemy nogę do siebie.

czytaj całość »
Uttanasana z krzesłem 0

uttanasana z krzesłęm

Jest kilka wariantów uttanasany z wykorzystaniem krzesła. Często opiera się głowę i ręce na siedzisku krzesła. Głowa jest nieruchomo stabilnie oparta, szybciej i łatwiej się rozluźnia. Gdy krzesło jest za niskie można podłożyć sobie koc, wałek albo piankę

czytaj całość »
Świeca na krześle 1

świeca na krzesle

Salamba sarvangasana świeca na krześle

Ta wersja świecy jest wykonywana z oparciem bioder o siedzisko krzesło, rękami trzymamy za nogi krzesła i barki są oparte na wałku lub kocach.

czytaj całość »
Wykorzystanie stołka do pługa 0

jogapomoce

Pozycję pługa - halasanę wykonuje się dochodząc do świecy - salamba-sarvangasany. Można także po pewnym czasie trwania w świecy opuścić nogi na ziemię, jeśli trwamy długo i chcemy odpocząć a potem zrobić jeszcze warianty. Zazwyczaj  jednak przez dłuższy czas trwa się w niej po zakończeniu świecy.

czytaj całość »
Wykorzystanie krzesła do jogi 0

świeca na krześłe

To krzesło jest robione specjalnie do praktyki jogi. Charakteryzuje się małą wagą, ale dzięki szerokiemu rozstawowi nóg jest stabilne.  Zapewnia to stabilność w pozycji, co jest też jednym z celów praktyki asan i generalnie jogi.

czytaj całość »
Bharadvajasana na krześle 0

skręt na krześle

Skręt ten można wykonywać na krześle do jogi w trzech podstawowych wariantach. Jest to jeden z najłatwiejszych skrętów, gdzie można łatwo ustawić prosto dobrze biodra, miednicę oraz tułów/kręgosłup.

czytaj całość »
Urdhva hastasana dandasana na drabince 0

urdhva hastasana na drabince

Normalnie tę pozycję wykonujemy siedząc na ziemi. Zazwyczaj potrzeba usiąść na czymś, aby móc wyprostować kręgosłup. Zawieszając się na rękach na linach zawieszonych na szczeblu drabinki można łatwo wyprostować kręgosłup.

czytaj całość »
Joga Wyjazdy

joga wyjazdy

 

Sonda
Jak często ćwiczysz jogę w tygodniu?
Co zyskasz z newsletterem?
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, wyjazdach jogicznych, ofertach promocyjnych, poradach o wykorzystaniu pomocy do jogi.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl