Produkt dnia
Pasek do jogi 3 cm czerwony
Pasek do jogi 3 cm czerwony
25,00 zł
szt.
Krzesło do jogi szare
Krzesło do jogi szare
185,00 zł
szt.
Producenci
Cenniki do pobrania

Asztangajoga bez tajemnic

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 48,00 zł 48.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Na tę książkę wszyscy jogini i entuzjaści jogi w Polsce czekali długo. Pierwsza na naszym rynku publikacja kompleksowo omawiająca najważniejsze zagadnienia najpopularniejszego obecnie na świecie stylu Ashtanga Vinyasa i, co nie mniej ważne, zawierające kompletne asany i winjasy wszystkich podstawowych serii asztangi od Powitania Słońca aż do Serii Zaawansowanej B (Powitanie Słońca A i B, Pozycje Stojące, Pierwsza Seria, Druga Seria, Serie Zaawansowane A i B, Wygięcia do tyłu i Sekwencja Końcowa).

Najważniejszym atutem tej książki, przemawiającym za niesłabnącą jej popularnością na całym świecie, jest bez wątpienia jasny, przejrzysty styl autora, który unika zawiłości i zbędnych dywagacji na tematy niezwiązane bezpośrednio z praktyką czy też budzące mniej lub bardziej uzasadnione kontrowersje. Matthew Sweeney z całą pewnością zalicza się do najwybitniejszych nauczycieli asztangi młodego pokolenia na Zachodzie i daje temu pełnię wyrazu w swojej książce – skromnej, niezwykle mądrej i przenikliwej, traktującej jogę z wielkim znawstwem i olbrzymią czcią, a jednocześnie potężnym dystansem, jaki jest niezbędny, aby móc omówić temat w sposób obiektywny. W swojej książce odnosi się on  do wszystkich najistotniejszych zagadnień praktyki, najwięcej miejsca poświęcając na omówienie tego, w jaki sposób praktykować, aby praktyka przynosiła maksymalne korzyści, przy zachowaniu radości i niesłabnącego entuzjazmu.

Znajdziemy więc w Asztangajodze bez tajemnic zarówno przewodnik po najważniejszych elementach praktyki, takich jak: rozgrzewka, prawidłowe ustawienie czy technika wykonywania różnych asan, jak i kompleksowy opis najważniejszych zagadnień metody Vinyasy oraz najważniejszych jej elementów i pojęć, jak: bandhy, driszti, granthi, dośe, kundalini itd.; z drugiej strony odnajdziemy w niej wskazówki dotyczące włączenia praktyki do codziennego życia – takich istotnych zagadnień, jak: dieta, seks, ciąża czy wpływ planet i faz księżyca; wreszcie również, odrobinę blasku wspaniałej tradycji, począwszy od zwięzłej prezentacji linii mistrzów Ashtanga Vinyasy, aż po niedługie, ale bardzo głębokie i mądre omówienie najważniejszych sutr z traktatu Jogasutry Patańdżalego. Wszystko to okraszone licznymi rysunkami i ilustracjami, mantrami itd., a także wspaniałym i inspirującym wstępem Basi Lipskiej-Larsen.

Książka-niezbędnik dla każdego jogina i wierny towarzysz na lata nieustającej i pełnej entuzjazmu praktyki.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl