Produkt dnia
Pasek do jogi 3 cm czerwony
Pasek do jogi 3 cm czerwony
25,00 zł
szt.
Krzesło do jogi szare
Krzesło do jogi szare
185,00 zł
szt.
Producenci
Cenniki do pobrania

Jantra Joga

Dostępność: brak towaru
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wairoczana, Czogjal Namkhai Norbu

Jantra-joga. Tybetańska joga ruchu

Jantra-joga jest buddyjskim odpowiednikiem hatha-jogi z tradycji hinduskiej: jest to system praktyk obejmujących ruchy ciała, ćwiczenia oddechowe i wizualizacje. 
Początkowo była przekazywana przez mahasiddhów Indii i Oddijany, obecnie jej praktykę można znaleźć we wszystkich szkołach buddyzmu tybetańskiego w powiązaniu z anuttaratantrami, bardziej ogólnie znana jest pod tybetańską nazwą trulkhor, której sanskryckim odpowiednikiem jest jantra. 
Jantra Zjednoczenia Słońca i Księżyca ('Phrul 'khor nyi zla kha sbyor) w Tybecie została przekazana ustnie w ósmym wieku przez wielkiego mistrza Padmasambhawę tybetańskiemu tłumaczowi i mistrzowi dzogczen Wairoczanie. Może być uważana za najstarszy ze wszystkich systemów jantry i w szczególności obejmuje liczne pozycje, które są zawarte również w klasycznej tradycji jogi. 
Czögjal Namkhai Norbu, jeden z największych żyjących mistrzów dzogczen i tantry, zaczął przekazywać tę głęboką jogę w latach siedemdziesiątych i w tym czasie napisał ten komentarz opierający się na ustnych wyjaśnieniach pewnych tybetańskich joginów i siddhów dwunastego wieku. Wszyscy praktykujący z Zachodu odniosą korzyści płynące z nadzwyczajnych instrukcji zawartych w tej księdze.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl