Produkt dnia
Pasek do jogi 3 cm czerwony
Pasek do jogi 3 cm czerwony
25,00 zł
szt.
Krzesło do jogi szare
Krzesło do jogi szare
185,00 zł
szt.
Producenci
Cenniki do pobrania

Oko cyklonu

Dostępność: brak towaru
Cena: 33,00 zł 33.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Oko cyklonu to tłumaczenia pięciu starożytnych tekstów, sprowadzonych do Tybetu w VIII w. przez tybetańskiego mnicha i tłumacza Wajroczanę. Są to najstarsze spisane teksty dzogczen, najwyższej ścieżki buddyzmu tybetańskiego. Opisują one czysty umysł, pierwotną świadomość, esencję naszej jaźni. Tekstom źródłowym towarzyszy komentarz Keitha Dowmana oparty na Dziesięciu sutrach z XII w.

Tych pięć tłumaczeń, które znalazły się w niniejszym zbiorze, uważa się za pierwsze przekazy dzogczen ati w Tybecie. Stanowią one podstawę i esencję nauk dzogczen w Tybecie – proste, surowe wyjaśnienia, które z pewnością zasługują na miano „radykalnego dzogczen". Są to szczególne, niezwykłe nauki naszej linii przekazu ningmapy. Wszyscy wielcy mistrzowie przeszłości osiągnęli realizację dzięki dzogczen, współcześni mistrzowie zawdzięczają dzogczen swój obecny status, zaś wszelkie osiągnięcia w przyszłości oparte będą na naukach dzogczen ati.

Bhakha Tulku Pema Rigdzin

Poetyckie, a jednak precyzyjne; autentyczne, lecz niełatwe do uchwycenia: zamieszczone w niniejszej książce tłumaczenia wprowadzają do naszego życia ciepły oddech tradycji. „Oko cyklonu" to kolejna pozycja umożliwiająca współczesnemu Czytelnikowi zapoznanie się z naukami dzogczen – są to tłumaczenia tekstów pisanych językiem, który w żaden sposób nie poddaje się z góry przyjętym założeniom. Nowa książka Keitha Dowmana to dzieło przemyślane, dojrzałe i pełne przenikliwości; jest owocem wielu lat nauki, pracy, doświadczania i pozwalania rzeczom być takimi, jakie są.

James Low, autor Naturalnej obecności

Autor: Keith Dowman

Keith Dowman jest pielgrzymem i podróżnikiem, tłumaczem i nauczycielem dzogczen, autorem książek Sky Dancer i Masters of Mahamudra. Mieszka w Kathmandu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl