Produkt dnia
Pasek do jogi 3 cm czerwony
Pasek do jogi 3 cm czerwony
25,00 zł
szt.
Krzesło do jogi szare
Krzesło do jogi szare
185,00 zł
szt.
Producenci
Cenniki do pobrania

Wprowadzenie do tantry

Dostępność: brak towaru
Cena: 43,00 zł 43.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Gdy Wprowadzenie do tantry Lamy Yeshe ukazało się po raz pierwszy, było to jak iluminacja, wizja wspaniała i bogata, na którą wielu ludzi oczekiwało przygotowując się przez długie lata. Nawet dzisiaj, czytając książkę ponownie, jestem pod wrażeniem przejrzystości i bezpośredniości myśli Lamy Yeshe. Opisy podstawowych praktyk i ich kolejnych etapów są istotne i kompletne. Nie znam żadnego innego dzieła dotyczącego tantry, w którym zrobiono by to lepiej.

- Philip Glass, ze wstępu

Fragment książki:

Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w każdym z nas jest nieograniczone źródło energii zarówno męskiej, jak i żeńskiej. Tak wiele z naszych problemów powstaje ponieważ albo nie jesteśmy świadomi, albo dusimy to, co mamy w sobie. Mężczyźni usiłują ukryć swoją kobiecą stronę, a kobiety boją się pokazać swoją męską energię. W rezultacie zawsze czujemy się odcięci od czegoś, czego potrzebujemy. Nie czujemy się całością i w związku z tym kierujemy się z oczekiwaniem w stronę innych ludzi, poszukując cech, których nam brakuje, w nadziei, że będziemy mieli jakieś poczucie pełni. W efekcie duża część naszego zachowania jest skażona niepewnością i zaborczością. Tak naprawdę wszystkie problemy świata, od niepokoju pojedynczej osoby do wojen między narodami, można sprowadzić do tego poczucia braku pełni.

Jeśli to konieczne, wielcy jogini i joginki mogą spędzić całe lata w odosobnieniu i nie odczuwać samotności. My natomiast możemy się czuć przytłaczająco samotni, jeśli rozstaniemy się z naszym chłopakiem czy dziewczyną nawet na jeden dzień! Dlaczego istnieje tak wielka różnica między nami i joginami? Ma to związek z naszymi własnymi wewnętrznymi energiami – męską i żeńską. Dopóki są one niepełne i brak im równowagi, będziemy rozpaczliwie pragnąć towarzystwa innych i nie będziemy mogli czuć się usatysfakcjonowani. Gdyby zaś nasza wewnętrzna męska/żeńska mandala była kompletna, nigdy nie odczuwalibyśmy w ogóle bólu samotności.

Wielu ludzi ma błędne wyobrażenie o tantrze. Jasne i precyzyjne objaśnienia Lamy Yeshe, będące owocem lat studiów i jego własnej praktyki, rozwiewają te wyobrażenia. Odzierając tę starodawną tradycję z mistycyzmu, Autor odnosi ją do życia we współczesnym świecie i pokazuje, w jaki sposób tantryczna praktyka, właściwie wykonywana, może przekształcić brak zadowolenia i przywiązanie w pełną błogości i współczucia mądrość.

- Thupten Czodron, autor książki Buddhism for Beginners

Najlepsze dzieło wprowadzające w tantrę buddyzmu tybetańskiego, jakie jest dostępne.

- Janet Gyatso, Katedra Studiów nad Buddyzmem, Harvard Divinity School

Żaden inny przedstawiciel tej tradycji nigdy nie mówił o tantrze tak przejrzyście, spójnie i prosto. Nikt nie podsumował istoty tantry tak dobrze, jak Lama Yeshe robi to w niniejszej książce.

- Religious Studies Review

LAMA YESHE, uznany szeroko za jednego z najbardziej innowacyjnych i inspirujących mistrzów buddyzmu tybetańskiego, jacy nauczali na Zachodzie, założył międzynarodową Fundację na Rzecz Tradycji Mahajany (Foundation for the Preservation of the Mahayana Tradition). Inne jego książki to: Energia mądrości. Podstawowe nauki buddyjskie, Błogość wewnętrznego ognia. Praktyka serca sześciu jog Naropy oraz Tantryczna droga oczyszczenia. Joga Heruki Wadżrasattwy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl