10 pomysłów na wyjątkowy prezent dla jogina

Co podarować osobie ćwiczącej jogę? Znajdziesz tutaj listę 10 możliwych prezentów. Może to być dla znajomego jogina lub dla siebie, kto zaczyna jogę lub uprawia jogę od lat. Joga to coś więcej niż aktywność fizyczna, to styl życia.  Jest tutaj to co jest rzeczywiście potrzebne i dobrej jakości.

  1. Mata do jogi. Mogę polecić sprawdzone w Omśrodku maty, których używamy. Najlepsze są maty z kauczuku, chociaż zarazem najdroższe. Z naturalnego i ekologicznego materiału są maty EcoPro dostępne u nas w szkole lub online dostępne w pięciu kolorach i w trzech grubościach od 1,5 mm najlepsza w podróży, 4mm – najczęściej wybierana oraz 6 mm dla osób np. ze słabszymi stawami oraz starszych w cenie od 200 do 260 zł. Mamy też bardzo dobre, niemieckie maty z materiałów sztucznych Special i Kailash w cenach od 65 zł do 95 zł.
  2. Pasek do jogi. Drugi najbardziej oprócz maty potrzebny przyrząd do praktyki jogi. Bawełniane paski o długości 2,7 m i szerokości 4 cm są najczęściej spotykane.
  3. Klocek do jogi. Często wykorzystywany przyrząd, do praktyki wielu pozycji potrzebne są dwa. Powinien być stabilny czyli z cięższego drewna jak dąb lub jesion.
  4. Odzież do jogi. Gdy zaczynamy ćwiczyć, to najczęściej mamy jakiegoś t-shirta, leginsy, spodenki lub dres. Ważne żeby nie krępowały ruchów, były zrobione z możliwie naturalnych materiałów. U nas nie prowadzimy sprzedaży, ale mogę polecić polską firmę 4F z koszulkami dla niej oraz dla niego. Niektóre zakupy robię też w Decathlonie. Mają swój cały dział do jogi: koszulki, staniki, leginsy, bluzy, polary, akcesoria. Posiadają w ofercie własne marki oraz duże światowe firmy w przystępnych cenach. Nie wszystko mają odpowiednie do jogi np. maty, ale odzież do jogi jest w porządku.
  5. Karnet na jogę.  Bardzo dobry prezent dla drugiej połówki albo znajomego. Dla początkujących mamy 3 karnety: 8 wejść na 30 dni, 16 wejść na 60 dni i 10 wejść na 90 dni. Dla już ćwiczących wszystkie karnety. Można też zakupić karnet na specjalne indywidualne zajęcia.
  6. Lampa solna.  Wytwarza dobrą energię sprzyjającą praktyce jogi.
  7. Olejki eteryczne. Ważne, żeby były w 100% z naturalnego surowca.
  8. Kominek zapachowy. Może być na świeczkę. Fajne są z pokrywką dostępne w sieci Uroda w cenie rzędu 20 zł. Droższe, ale i lepsze są elektryczne. Dużo dłużej wydziela się zapach. Niektóre mają też funkcję jonizowania powietrza.
  9. Kadzidełka i podstawka do nich. Ważne, żeby były naturalne. Wiele jest sztucznie aromatyzowanych, takich unikaj.
  10. Książka do jogi. Jest bardzo wiele tytułów. Niektóre mamy tutaj.

Dodałem linki do wielu z tych produktów, ale jeśli chcesz znaleźć więcej ciekawych ofert to możesz skorzystać jednej z największej strony zakupowej Aliexpress. Trochę się czeka na przesyłkę z Chin (ceny to wynagradzają), ale też wiele produktów jest wysyłanych z Europy.

Leszek Kawa

właściciel razem z żoną i nauczyciel wiodący w Omśrodku Hatha Jogi