Ćwicząc jogę czasem chcemy odpocząć i zrobić w trakcie praktyki jakąś pozycję bardziej pasywną, regenerującą. Taka jest adho mukha svanasana czyli pies z głową do dołu. Mamy 5 wariantów psa na linach z wykorzystaniem lin do jogi.

 5 wariantów psa z głową do dołu na linach

Na dwóch linach

Wariant najczęściej wykonywany. Pod linę wkłada się koc, aby było bardziej komfortowo.

pias z głową do dołu na dwóch linach

Na jednej linie

Podobnie jak wariant 1, tylko na jednej linie. Jest inny kąt liny, jest bardziej płasko – w linii z płaszczyzną tułowia i rąk.

pies na jednej linie

Na dwóch skrzyżowanych linach

W linę zaczepioną z lewej strony wkładamy od tyłu prawą nogę i odwrotnie. Jeśli czujemy ucisk od liny wkładamy ręcznik lub dwa ręczniki pod każdą linę (koc jest za gruby). W tym wariancie nie ma ucisku na brzuch, tak więc jest to wariant odpowiedni dla pań w czasie menstruacji oraz w ciąży.

pies na dwóch skrzyżowanych linach

Na jednej linie z obrotem

Technika dojścia do pozycji jest inna niż w poprzednich trzech wariantach. Stajemy w linie najpierw twarzą do drabinki, potem podnosimy nogę przekładamy nad liną i jednocześnie obracamy się. Gdy lina uciska, to podkładamy ręcznik lub ręczniki. W tym wariancie nie ma ucisku na brzuch, tak więc jest to wariant odpowiedni dla pań w czasie menstruacji oraz w ciąży.

pies na jednej linie z obrotem

Z liną na łopatkach

Jest to wariant bardzo rzadko wykonywany i jest on trudny, dlatego nie pokazujemy go na zdjęciu. Ale ruszcie wyobraźnią i jak to może wyglądać?