Jak korzystać z mat do jogi Special, Kailash, EcoPro, Samurai, Phoenix, Rishikesh i innych.

1. Matę do jogi można używać obustronnie. Maty Rihikesh i Kailash są gładsze z jednej strony, stąd na gładkiej podłodze bardziej się tą stroną „przyklejają” i nie przesuwają w czasie praktyki. Rozkładaj ją na czystym i równym podłożu. Maty Special są identyczne z obu stron.

2. W zależności od intensywności praktyki pierz ją regularnie co 1-4 tygodnie. Brudna mata, z drobinkami soli z potu jest mniej antypoślizgowa.

3. Gdy się zabrudzi, to możesz ją po rozłożeniu na podłodze  przetrzeć szmatką lub gąbką nasączoną wodą z niewielką ilością delikatnego detergentu lub wyprać ręcznie np. w wannie, a maty Rihikesh i Kailash nawet w pralce z możliwością odwirowania – ale program delikatny. Ważne jest, że temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni. Nie dodawaj też dużo środka piorącego, bo mata się trudno płucze.

4. Przed pierwszym użyciem dobrze jest matę wyprać, jednak jej właściwa antypoślizgowość jest uzyskiwana w wyniku praktyki. Po kilku użyciach zobaczysz, że nabierze lepszej przyczepności.

5. Maty do jogi „Rishikesh”and „Kajlash” są niezależnie przetestowane w Europie,czy nie zawierają szkodliwych substancji reagujących w kontakcie ze skórą – posiadają atest Öko-Tex Standard 100. Nasz dostawca mat jest jednym z niewielu w Europie, który oferuje tak przyjazne dla człowieka maty do praktyki jogi.

Jeśli będzie przestrzegał tych zasad, to mata będzie Ci służyć nawet kilka lat.